Terapia uzależnienia od alkoholu wymaga woli osoby mającej poddać się leczeniu oraz wsparcia ze strony specjalistów. Ten wieloetapowy proces należy rozpocząć od detoksykacji organizmu. Dopiero po odtruciu z alkoholu można przystąpić do terapii podstawowej, a później pogłębionej. Sprawdź, jak przebiega rozwój alkoholizmu i jak ośrodek pomaga osobom uzależnionym w leczeniu.

Okazjonalne spożywanie alkoholu nie musi wzbudzać niepokoju, warto jednak być czujnym, ponieważ rozwój tego podstępnego nałogu przebiega szybko i niesie spustoszenie w organizmie. Warto rozważyć leczenie alkoholizmu, jeśli:
  • regularnie sięgasz po procentowe trunki,
  • Twoje myśli są skoncentrowane na piciu i szukasz okazji do tego, aby się napić,
  • masz trudności z kontrolą ilości wypijanego alkoholu,
  • nie potrafisz dotrzymać postanowienia, że tego dnia nie pijesz, pojawiają się też wyrzuty sumienia z tego powodu,
  • łagodzisz nieprzyjemne objawy kaca alkoholem,
  • zauważasz negatywny wpływ spożywania trunków na swoje życie prywatne: relacje z bliskimi i zainteresowania oraz zawodowe.
To pierwsze symptomy, które powinny skłonić do podjęcia decyzji o leczeniu alkoholizmu. W naszym Ośrodku DETOKSMED pomożemy Ci odtruć organizm i oczyścić go z alkoholu, a następnie wesprzemy w dalszej terapii.

Ta choroba przebiega w kilku etapach i na każdym kolejnym trudniej jest podjąć decyzję o leczeniu. Alkoholizm ma następujące fazy:
  • wstępną, zwaną prealkoholową – w niej pijesz dla rozrywki i poprawienia sobie samopoczucia, okazjonalnie i bez zauważalnego negatywnego wpływu na codzienne życie,
  • ostrzegawczą – zaczynasz mieć epizody utraty pamięci wskutek spożycia zbyt dużych ilości alkoholu, wypierasz problem i szukasz kolejnych okazji do upicia się, Twoje życie zaczyna się koncentrować wokół tego tematu,
  • krytyczną – pojawia się głód alkoholowy, tracisz kontrolę nad częstotliwością picia i ilością spożywanych trunków, zaniedbujesz codzienne obowiązki,
  • chroniczną – wpadasz w alkoholowe ciągi, nie masz wyrzutów sumienia z tego powodu i odczuwasz wyczerpanie organizmu oraz objawy delirium.
Niezależnie od tego, ile z wymienionych objawów zaobserwowałeś u siebie i na jakim etapie uzależnienia jesteś, warto podjąć decyzję o terapii i powrocie do zdrowia. Leczenie rozpoczynamy od detoksu, dzięki czemu Twój organizm zostanie oczyszczony w kontrolowanych i bezpiecznych warunkach. Zachęcamy do kontaktu w celu zaplanowania detoksykacji i dalszych działań.

                                                                                                                                                                                                                     Prawa autorskie DETOKSMED
Szukaj