W wyniku całkowitego odstawienia alkoholu lub znacznego ograniczenia jego spożywanych ilości u pacjentów pojawia się zespół odstawienny, określany też mianem alkoholowego zespołu abstynencyjnego. 
Stanowi on reakcję organizmu, który – dotychczas zaadaptowany do funkcjonowania w warunkach określonego stężenia alkoholu we krwi – nagle zostaje go pozbawiony. Tak gwałtowna zmiana skutkuje wystąpieniem dysfunkcji w mechanizmach przystosowawczych. Wśród najczęściej występujących objawów należy wymienić:
 • bezsenność,
 • stany lękowe,
 • zaburzenia jelitowe i żołądkowe: nudności, wymioty, bóle brzucha,
 • dolegliwości bólowe głowy i klatki piersiowej,
 • niepokój,
 • znaczne zmęczenie,
 • w skrajnych przypadkach halucynacje.
Niekontrolowany alkoholowy zespół odstawienny może prowadzić do napadów padaczkowych. Ta silna reakcja organizmu trwa od kilkunastu godzin do – co zdarza się bardzo rzadko – kilku dni. Wymaga uzupełniania elektrolitów oraz stosowania środków farmakologicznych w celu złagodzenia nieprzyjemnych objawów.
Pragniemy przybliżyć w możliwie najbardziej przystępnej formule jak wygląda pobyt w naszym Ośrodku DETOKSMED w Turku. Na czym polega cały proces odtrucia organizmu pacjenta z alkoholu. Zachęcamy do zapoznania się z poszczególnymi etapami detoksu alkoholowego – dzięki tej wiedzy można odpowiednio przygotować się na wizytę i świadomie skorzystać z pomocy Ośrodka. DETOKSMED.

Pobyt przebiega według ściśle określonych reguł, dzięki czemu masz pewność starannie zaplanowanej opieki. Etapy detoksu alkoholowego w DETOKSMED to:
- Przyjęcie pacjenta, który poddany jest ocenie ogólnego stanu zdrowia przez personel medyczny – zweryfikujemy, w jakiej kondycji jest organizm i oszacujemy możliwości dalszego działania.
- Wykonanie pacjentowi badań laboratoryjnych zleconych przez lekarza – są one niezbędne, abyśmy mogli dobrać stosowne preparaty wykorzystane w dalszych etapach detoksu alkoholowego.
- Dobór odpowiednich leków i płynów infuzyjnych na bazie uzyskanego wywiadu o stanie zdrowia pacjenta i wyników badań. Mają one na celu usunięcie szkodliwych substancji z układu komórkowego pacjenta i zatrzymanie przymusu picia alkoholu z jednoczesnym pozbyciem się skutków odstawiennych, noszących miano alkoholowego zespołu abstynencyjnego.
- Wyrównanie fizyczne i psychiczne pacjenta – po przebytym odtruciu alkoholowym ważnym etapem jest przywrócenie równowagi organizmu zarówno pod względem fizycznym, jak i emocjonalnym.
- Koniecznym elementem każdego detoksu jest rozmowa z Pacjentem mająca na celu uwidocznienie problemu nadużywania alkoholu i związanych z tym konsekwencjami oraz podjęcia dalszego leczenia.


Po przejściu wszystkich wymienionych etapów odtrucia alkoholowego Twój organizm zostanie oczyszczony z toksyn, a stężenie alkoholu we krwi będzie zredukowane do zera. W trakcie rozmowy dowiesz się, jakie są pierwsze objawy uzależnienia i sprawdzisz, czy jesteś w grupie ryzyka. A jeśli uznasz, że chcesz poddać się terapii, aby uniknąć konieczności korzystania z detoksu ponownie, pomożemy Ci wybrać odpowiednie metody leczenia.

Skontaktuj się z DETOKSMED i zadbaj o swoje zdrowie

Posiadamy doświadczenie w leczeniu osób uzależnionych od alkoholu w zakresie detoksykacji w stanach po zatruciu alkoholem.
Służymy pomocą i należytym wsparciem.
Nasze nastawienie ukierunkowane jest przede wszystkim na dobro pacjenta i ochronę jego zdrowia oraz życia.
Zachęcamy do kontaktu i rozmowy.
Jesteśmy dostępni całą dobę, 7 dni w tygodniu.

Ośrodek DETOKSMED w Turku oferuje stacjonarny proces detoksykacji organizmu z alkoholu, opiekę medyczną 24h, pobyt z wyżywieniem w komfortowych warunkach, którego długość zależy od oceny stanu zdrowia pacjenta, w tym badania laboratoryjne, konsultacje terapeutyczne na prośbę pacjenta. 

Ośrodek DETOKSMED w Turku  świadczy swoje usługi profesjonalnie, skutecznie i anonimowo. 

Przerywamy ciągi alkoholowe, zespoły odstawienie ale również leczymy tzw. "kaca".

Czujesz, że Twój organizm potrzebuje odtrucia z alkoholu i chcesz, aby ten proces przebiegł pod ścisłą opieką lekarza i w kontrolowanych warunkach? Ośrodek detoksykacyjny DETOKSMED w Turku oferuje takie usługi.
Wizyta przebiega zgodnie z ustalonymi etapami i z zachowaniem prywatności pacjenta oraz w trosce o jego zdrowie. Sprawdź, jak działamy i na czym polega detoks w naszej placówce!

Oferujemy detoksykację prowadzoną pod nadzorem lekarskim i dostosowaną do indywidualnych potrzeb zdrowotnych pacjenta. Przebiega ona w kilku krokach:
 • po przyjęciu do ośrodka detoksykacyjnego weźmiesz udział w wywiadzie medycznym, konsultacji lekarskiej i przejdziesz niezbędne badania,
 • w tym czasie lekarz dobierze odpowiednie leki, których celem jest zarówno usunięcie szkodliwych substancji z Twojego organizmu, jak i zminimalizowanie nieprzyjemnych objawów zespołu abstynencyjnego,
 • po detoksykacji Twój stan zostanie ustabilizowany, a Ty będziesz mógł wrócić do domu.
Kluczowym elementem, jaki zawiera detoksykacja, jest rozmowa z pacjentem o jego problemach z alkoholem. Nasz ośrodek detoksykacyjny służy wsparciem i opieką, jeśli zdecydujesz się na terapię uzależnienia i postanowisz zrezygnować z picia. Detoks to jedynie pierwszy krok do odzyskania zdrowia i kontroli – podczas konsultacji z naszymi specjalistami poznasz konsekwencje długotrwałego utrzymywania wysokiego stężenia alkoholu we krwi oraz objawy alkoholizmu. 
Dowiedz się więcej, korzystając z naszej oferty.Terapia uzależnienia od alkoholu wymaga woli osoby mającej poddać się leczeniu oraz wsparcia ze strony specjalistów. Ten wieloetapowy proces należy rozpocząć od detoksykacji organizmu. Dopiero po odtruciu z alkoholu można przystąpić do terapii podstawowej, a później pogłębionej. Sprawdź, jak przebiega rozwój alkoholizmu i jak ośrodek pomaga osobom uzależnionym w leczeniu.


Okazjonalne spożywanie alkoholu nie musi wzbudzać niepokoju, warto jednak być czujnym, ponieważ rozwój tego podstępnego nałogu przebiega szybko i niesie spustoszenie w organizmie. Warto rozważyć leczenie alkoholizmu, jeśli:
 • regularnie sięgasz po procentowe trunki,
 • Twoje myśli są skoncentrowane na piciu i szukasz okazji do tego, aby się napić,
 • masz trudności z kontrolą ilości wypijanego alkoholu,
 • nie potrafisz dotrzymać postanowienia, że tego dnia nie pijesz, pojawiają się też wyrzuty sumienia z tego powodu,
 • łagodzisz nieprzyjemne objawy kaca alkoholem,
 • zauważasz negatywny wpływ spożywania trunków na swoje życie prywatne: relacje z bliskimi i zainteresowania oraz zawodowe.
To pierwsze symptomy, które powinny skłonić do podjęcia decyzji o leczeniu alkoholizmu. W naszym Ośrodku DETOKSMED pomożemy Ci odtruć organizm i oczyścić go z alkoholu, a następnie wesprzemy w dalszej terapii.Ta choroba przebiega w kilku etapach i na każdym kolejnym trudniej jest podjąć decyzję o leczeniu. Alkoholizm ma następujące fazy:
 • wstępną, zwaną prealkoholową – w niej pijesz dla rozrywki i poprawienia sobie samopoczucia, okazjonalnie i bez zauważalnego negatywnego wpływu na codzienne życie,
 • ostrzegawczą – zaczynasz mieć epizody utraty pamięci wskutek spożycia zbyt dużych ilości alkoholu, wypierasz problem i szukasz kolejnych okazji do upicia się, Twoje życie zaczyna się koncentrować wokół tego tematu,
 • krytyczną – pojawia się głód alkoholowy, tracisz kontrolę nad częstotliwością picia i ilością spożywanych trunków, zaniedbujesz codzienne obowiązki,
 • chroniczną – wpadasz w alkoholowe ciągi, nie masz wyrzutów sumienia z tego powodu i odczuwasz wyczerpanie organizmu oraz objawy delirium.
Niezależnie od tego, ile z wymienionych objawów zaobserwowałeś u siebie i na jakim etapie uzależnienia jesteś, warto podjąć decyzję o terapii i powrocie do zdrowia. Leczenie rozpoczynamy od detoksu, dzięki czemu Twój organizm zostanie oczyszczony w kontrolowanych i bezpiecznych warunkach. Zachęcamy do kontaktu w celu zaplanowania detoksykacji i dalszych działań.
Szukaj