Pragniemy przybliżyć w możliwie najbardziej przystępnej formule jak wygląda pobyt w naszym Ośrodku DETOKSMED w Turku. Na czym polega cały proces odtrucia organizmu pacjenta z alkoholu. Zachęcamy do zapoznania się z poszczególnymi etapami detoksu alkoholowego – dzięki tej wiedzy można odpowiednio przygotować się na wizytę i świadomie skorzystać z pomocy Ośrodka. DETOKSMED.

Pobyt przebiega według ściśle określonych reguł, dzięki czemu masz pewność starannie zaplanowanej opieki. Etapy detoksu alkoholowego w DETOKSMED to:
- Przyjęcie pacjenta, który poddany jest ocenie ogólnego stanu zdrowia przez personel medyczny – zweryfikujemy, w jakiej kondycji jest organizm i oszacujemy możliwości dalszego działania.
- Wykonanie pacjentowi badań laboratoryjnych zleconych przez lekarza – są one niezbędne, abyśmy mogli dobrać stosowne preparaty wykorzystane w dalszych etapach detoksu alkoholowego.
- Dobór odpowiednich leków i płynów infuzyjnych na bazie uzyskanego wywiadu o stanie zdrowia pacjenta i wyników badań. Mają one na celu usunięcie szkodliwych substancji z układu komórkowego pacjenta i zatrzymanie przymusu picia alkoholu z jednoczesnym pozbyciem się skutków odstawiennych, noszących miano alkoholowego zespołu abstynencyjnego.
- Wyrównanie fizyczne i psychiczne pacjenta – po przebytym odtruciu alkoholowym ważnym etapem jest przywrócenie równowagi organizmu zarówno pod względem fizycznym, jak i emocjonalnym.
- Koniecznym elementem każdego detoksu jest rozmowa z Pacjentem mająca na celu uwidocznienie problemu nadużywania alkoholu i związanych z tym konsekwencjami oraz podjęcia dalszego leczenia.


Po przejściu wszystkich wymienionych etapów odtrucia alkoholowego Twój organizm zostanie oczyszczony z toksyn, a stężenie alkoholu we krwi będzie zredukowane do zera. W trakcie rozmowy dowiesz się, jakie są pierwsze objawy uzależnienia i sprawdzisz, czy jesteś w grupie ryzyka. A jeśli uznasz, że chcesz poddać się terapii, aby uniknąć konieczności korzystania z detoksu ponownie, pomożemy Ci wybrać odpowiednie metody leczenia.

Skontaktuj się z DETOKSMED i zadbaj o swoje zdrowie

Posiadamy doświadczenie w leczeniu osób uzależnionych od alkoholu w zakresie detoksykacji w stanach po zatruciu alkoholem.
Służymy pomocą i należytym wsparciem.
Nasze nastawienie ukierunkowane jest przede wszystkim na dobro pacjenta i ochronę jego zdrowia oraz życia.
Zachęcamy do kontaktu i rozmowy.
Jesteśmy dostępni całą dobę, 7 dni w tygodniu.

Ośrodek DETOKSMED w Turku oferuje stacjonarny proces detoksykacji organizmu z alkoholu, opiekę medyczną 24h, pobyt z wyżywieniem w komfortowych warunkach, którego długość zależy od oceny stanu zdrowia pacjenta, w tym badania laboratoryjne, konsultacje terapeutyczne na prośbę pacjenta. 

Ośrodek DETOKSMED w Turku  świadczy swoje usługi profesjonalnie, skutecznie i anonimowo. 

Przerywamy ciągi alkoholowe, zespoły odstawienie ale również leczymy tzw. "kaca".

Czujesz, że Twój organizm potrzebuje odtrucia z alkoholu i chcesz, aby ten proces przebiegł pod ścisłą opieką lekarza i w kontrolowanych warunkach? Ośrodek detoksykacyjny DETOKSMED w Turku oferuje takie usługi.
Wizyta przebiega zgodnie z ustalonymi etapami i z zachowaniem prywatności pacjenta oraz w trosce o jego zdrowie. Sprawdź, jak działamy i na czym polega detoks w naszej placówce!

Oferujemy detoksykację prowadzoną pod nadzorem lekarskim i dostosowaną do indywidualnych potrzeb zdrowotnych pacjenta. Przebiega ona w kilku krokach:
  • po przyjęciu do ośrodka detoksykacyjnego weźmiesz udział w wywiadzie medycznym, konsultacji lekarskiej i przejdziesz niezbędne badania,
  • w tym czasie lekarz dobierze odpowiednie leki, których celem jest zarówno usunięcie szkodliwych substancji z Twojego organizmu, jak i zminimalizowanie nieprzyjemnych objawów zespołu abstynencyjnego,
  • po detoksykacji Twój stan zostanie ustabilizowany, a Ty będziesz mógł wrócić do domu.
Kluczowym elementem, jaki zawiera detoksykacja, jest rozmowa z pacjentem o jego problemach z alkoholem. Nasz ośrodek detoksykacyjny służy wsparciem i opieką, jeśli zdecydujesz się na terapię uzależnienia i postanowisz zrezygnować z picia. Detoks to jedynie pierwszy krok do odzyskania zdrowia i kontroli – podczas konsultacji z naszymi specjalistami poznasz konsekwencje długotrwałego utrzymywania wysokiego stężenia alkoholu we krwi oraz objawy alkoholizmu. 
Dowiedz się więcej, korzystając z naszej oferty.Szukaj